חיפוש :

מערכות אזעקה – ומה עשו עד עכשיו ?

כאמור, מהרגע שאנשים התחילו להבין כי רכושם דורש הגנה , החלה התפיסה כי יש לשמור עליו . בעלי חוות הצטיידו בנשק, כלבי שמירה גודלו על מנת להגן על בתים ופעמונים תפקדו כסוג של מערכות אזעקה המתריעות בעזרת צלצול על חדירת אדם לא רצוי. אבסורד לחשוב כיום שנגן על ביתנו בעזרת פעמונים, נכון ?כך גם לגבי הציוד עצמו. אחד הנכסים החשובים שיותר כיום שיש לאדם, (גם מבחינה רגשית, לחלקנו) הוא המכונית ועם השנים התפתחו דרכים שונות להגן על מכוניות מפני גניבה. אם כן, הבהרנו את תפקידן ומקורן של מערכות אזעקה בעבר. ננסה לסקור את האפשרויות העומדת כיום בפני העומד להתקין מערכות אזעקה.

 

ניתן לומר , באופן כללי, כי תפקידן של מערכות אזעקה הוא להוות מכשול בין העומד לפגוע ברכוש שלנו לבין הפגיעה. בין אם מדובר על מערכות אזעקה בחנות מסוימת, בדירה, או במכונית, אנו רוצים הגנה מרבית, וזה למעשה תפקידה של מערכת האזעקה. בבית, מערכת האזעקה תתריע על כניסה או תזוזה של גורם לא רצוי, תעדכן (בצפצוף, צלצול, אס אם אס וכו') את יושבי הבית או תיצור עימם קשר במקום מושבם. במכונית, מערכת האזעקה מנסה למנוע מהגנב לפרוץ לרכב, מתריעה בצפצוף על נגיעה או התעסקות ברכב ומודיעה לבעלי הרכב על האירוע.

 

 

הצורך ברכישת מערכת אזעקה מובן לכל. נשמע לנו אבסורדי לבנות את בית חלומותינו, המבצר שלנו ושל משפחתנו ולא לשים מערכות אזעקה שאמורות להגן עלינו. ואכן , כיום, כמעט בכל בית אנו רואים מערכות אזעקה בכניסה לבית. קיים מגוון ענק של סוגים – מערכות אזעקה הפועלות על חום, על תזוזה, לייזר וכו' וכך גם בתחום הרכב – גלאי נפח או תזוזה, נעילות שונות – כולם מתפקדים כדי להגן על הרכוש שלנו.

מערכות אזעקה – מערכות אזעקה לבית/לחנות

 

כאמור, מערכות אזעקה לבית או לעסק שלנו מגיעות במגוון ענק של סוגים והיקפים, אך לרובן בסיס דומה. קיים מרכז בקרה אליו מחוברים כל האמצעים השונים וממנו נעשים השליטה והפיקוד על המערכת. תפקיד מרכז הבקרה לרכז את ההתראות מכל האמצעים השונים הפזורים בבית או בעסק. דוגמה לאמצעי כאלו הפועלים במסגרת מערכות אזעקה – גלאי נפח, גלאי אינפרא אדום, מגנטים, גלאי ווילון, גלאים אקטיביים, גלאי שבר זכוכית וכו'. הללו יוצרים קשר במידת הצורך עם מרכז הבקרה אשר מפעיל את מערכת ההתראה. בעת פריצה או כניסה לא מורשית לבית או לעסק מפעילה המערכת צופרים חזקים במיוחד ומודיעה בעזרת צלצול לטלפון או פלאפון על האיום. במידת הצורך, יוצרת המערכת קשר עם מוקד סיור שתפקידו להגיע למקום האירוע.

 

טואול - בניית אתרים באינטרנט